Az iparból, a közlekedésből és a háztartási tevékenységekből származó szennyező anyagok nagy távolságokra is eljuthatnak, a talajba, a folyókba, a tengerekbe.
Egyes szennyező anyagok idővel lebomlanak, míg mások örökre megmaradnak.
A háztartásokban a mosás a legszennyezőbb tevékenység. Vízfogyasztásunk 20%-a és energiafogyasztásunk 10 %-a mosásra megy el.
Általában hetente egyszer mosunk, több adagban főleg hétvégén. Külön mossuk a fehéret, a sötétet, a törölközőket, az ágyneműt, a fehérneműt. És akkor még nem beszéltünk arról, hogy hányszor mosunk, ha kisgyerek van a háznál.
Régen a mosás egy egész napos munka volt a lányok-asszonyok számára. Ma már minden automatikusan megy, köszönhetően az automata mosógépeknek. Az első félautomata mosógépet a 20. század elején találták fel. Az 50-es évekre pedig már megjelent az addig jóformán ismeretlen allergia a mosószerekre és az immungyengeség.
Mit rejtenek a mosószerek?
A mosószerekben lévő foszfátok megkötik a kalciumot, ezért megnőhet az osteoporózis kockázata.
A mosó- és öblítőszerek anyagai a bőrön át is kb. 30 %-ban felszívódnak. Sajnos a foszfátok segítségével az agyba is feljutnak, ezért olyan komoly betegségek is kialakulhatnak, mint a demencia és a sclerózis multiplex. Egyes vélemények szerint egy felnőtt ember szervezetében akár 7 kg „idegen” anyag is lehet, ami a mosó-, öblítő és mosogatószerektől származik.
Nem árt, ha tudjuk, hogy az ún. felületaktív anyagokat/detergenseket/tenzideket még 10 forróvizes öblítéssel is lehetetlen kimosni a szövetekből.
Ma már a mosószergyártók arra törekednek, hogy ugyanolyan tisztítóhatás mellett kisebb mennyiséget kelljen használni a mosószerekből, vagyis koncentráltabbak legyenek.
Az EU a környezettudatosság jegyében betiltotta a foszfátok használatát és előírta az összetevők biológiai lebonthatóságát.
Így tedd tudatossá a mosási szokásaid
Ha hozzá akarunk járulni Földünk megóvásához, akkor tegyük tudatossá mosási szokásainkat!
- Nem szükséges minden felsőruházatot már egy használat után kimosni. Kivéve, ha nagyon beleizzadtunk.
- Ha csak egy kis foltot kell eltávolítani, akkor ne mossuk ki a teljes ruházatot!
- Nagyon sokan indokolatlanul magas hőfokon mosnak. A ruha akkor is tiszta lesz, ha csak 30 Celsius fokon tisztítjuk ki. A tianDe mosószereivel ez is lehetséges!
- Sokan „túltisztítják” a textileket. Hipózzák, fertőtlenítik, fehérítik a mosnivalót.
- Gyakran előfordul, hogy nem pakoljuk tele a mosógép dobját, csak néhány ruha lötyög benne.
- Az öblítőszerek használata. Sokan a tisztaságot a jó illathoz kötik. Pedig a kettőnek semmi köze egymáshoz! Az igazság az, hogy az öblítők teljes egészében elhagyhatók a mosásból, hiszen csak a tisztaság illúzióját keltik, miközben bevonják a szövetszálakat a detergensek, a ruhák „kifakulnak”,” elsárgulnak”,” beszürkülnek”.
A tianDe mosószerei
- Az emberi egészségre és a környezetre egyaránt veszélytelenek.
- Nem tartalmaznak foszfátokat, klórt és parabéneket.
- Már alacsony hőfokon is tisztára mossák a ruhákat. Ezzel energiát takarítunk meg.
- Színes és fehérmosásra egyaránt alkalmasak.
- Nem okoznak légúti allergiás és bőrgyógyászati tüneteket.
- A tianDe minden mosószere 100%-ban lebomlik.
- Az univerzális mosószer (1480203) és a Koncentrált mosólapok (1480204) ún.” cukor alapú”, növényi, (kukorica, nádcukor és cukorrépa) nem ionos felületaktív anyagok felhasználásával készülnek.
- Az Enzimes mosókrémet (1480207) fehérjealapú szerves komponensekkel állítják elő.
Ezek a különleges alkotók összetördelik a szennyeződések molekuláit, egyszerű cukorrá és dextrinekké alakítják át azokat. Ezután kioldódnak és kimosódnak a szövetrostok közül és többé már nem tudnak lerakódni a szövetek rostszálain.
Ültess velünk fát!
Ezeknek az innovatív mosószereknek a használatával nemcsak mi közvetlenül óvjuk az ökoszférát, hanem a tianDe cég is hozzájárul. Minden ecoszféra termék árának egy részét facsemeték ültetésére fordítja.
A cég 2013-ban kezdte el az ökoprogramját és már az első évben 43 ezer facsemetét ültetett el Oroszországban és Közép-Ázsiában.
2023-ra már több mint 1.000.000 darab 25-30 cm-es lombhullató és tűlevelű fácskát ültettek el a tianDe munkatársai, vásárlói és rajongói.
Ma már találkozhatunk tianDe erdővel Lettországban, Litvániában, Lengyelországban, Csehorszégban, Szlovákiában és Bulgáriában is.
Írjon hozzászólást