Nem is hinnénk, hogy mennyi tévhit él az emberekben a kozmetikai rutinnal és a készítmények használatával kapcsolatban.
Ezek közül szeretnék most néhányat eloszlatni.
1. tévhit: Ugyanaz a termék évek óta
Megjelenik a már jól ismert vevő az üzletben és minden alkalommal ugyanazt az arcápoló szert kéri, nincs benne semmi fogékonyság más krémek iránt, mert, amit használ, az jól bevált.
Ezt érzékeny bőr esetében megértem, hiszen nem mernek újjal kísérletezni, nehogy „belobbanjon” a bőrük. Más esetben viszont az egyféle arcápolási módhoz és készítményhez való ragaszkodás ugyanolyan, mintha egész életünkben csak ugyanolyan méretű ruhát hordanánk. Tudjuk, hogy ez lehetetlen. Folyamatosan változunk, bőrünknek is megvannak a maga életkori sajátosságai, ezért az ápolószereket is ennek megfelelően kell megválasztani. Ráadásul az sem árt, ha időnként új hatóanyagokkal kényeztetjük az arcunkat.
2. tévhit: Szappan, mint arclemosó
Mások pedig azzal „büszkélkednek”, hogy soha életükben nem használtak arclemosót és tonikot, inkább szappanos vízzel ápolják arcbőrüket.
A tapasztalat azt mutatja, hogy egy jó arckrém megválasztásakor a nők általában nem spórolnak. Ám a „finom” bőrtisztító és tonizáló szerekre már nem szívesen adnak ki pénzt. Ezért sokan mosdószappant használnak, mondván,” Ha nagymamámnak megfelelt, akkor nekem is jó lesz!”.
Pedig szappanos arclemosáskor megbomlik a bőr sav-bázis egyensúlya!
A bőr pH-ja 5.5, a szappané 9-12. Vagyis szappannal mosakodva kétszeresen is túlszárítjuk a bőrünket. Ráadásul a szappan tisztítóhatása elégtelen az arcbőr számára, hiszen csupán a bőrfelszínt érinti, a pórusokat már nem.
S most jön a „feketeleves”!
A szappan ugyanis karbonsavakat tartalmaz és reakcióba lép a vízben található kalcium- és magnéziumsókkal. Ezzel egy oldhatatlan meszes lerakódás keletkezik, amely eltömíti a pórusokat.
Viszont egy jól megválasztott bőr tisztító szer nemcsak a szennyeződéseket távolítja el, hanem fenntartja a bőr pH-értékét és védőköpenyének épségét.
3. tévhit: Nincs smink, nincs arctisztítás
Néhányan úgy gondolják, hogy csak akkor kell lemosós-tonikos arctisztítást végezni, ha előtte ki voltak sminkelve.
Ez tévedés!
Arctisztítást naponta kétszer, reggel és este kell végezni, függetlenül attól, hogy használtunk-e dekorkozmetikumot. Az arctisztítás áll egy arclemosó tejből/gélből/habból és egy tonikból. Ők ketten olyanok az arcápolásban, mint az ikrek. Mindig együtt járnak.
4. tévhit: A zsíros bőrt nem kell hidratálni
Van, aki úgy gondolja, hogy a zsíros bőrt nem szükséges peelingelni és nem kell hidratálni.
Mindkettőt ajánlott igénybe venni! Minél szárazabb a bőr, annál ritkábban szabad peelingelni. Elegendő hetente egyszer elvégezni.
Az érzékeny bőrt kímélni kell, nem szabad „sokknak” kitenni.
De a zsíros bőrt akár heti 2-3 alkalommal meg lehet szabadítani az elhalt hámsejtektől.
Egy felületi peeling során a felhám mintegy 0,06 mm vastagságú rétege hámlik le és ez már elegendő az arc felfrissítésére, az apróbb ráncok kisimítására, a pigmentfoltok halványítására.
Bizony, a zsíros bőrt is kell hidratálni!
A száraz bőr és a dehidratált bőr nem egymás szinonimái. Lényeges köztük a különbség.
A száraz bőr elsősorban a tápanyagok és a zsíros kenőanyag hiányától szenved.
A dehidratált bőr viszont kizárólag a nedvesség hiányától, aminek nincs köze a zsír mennyiségéhez. Tehát, a zsíros bőr is lehet dehidratált. Nedvességhiány esetén a zsíros bőr aktivizálja a faggyúmirigyek működését, elkezd több faggyút kiválasztani, hogy megtartsa a maradék nedvességet.
5. tévhit: Egy használat után várjuk a csodát
Az üzletben a kedves vevő annyit kér, hogy adjunk neki egy jó krémet a ráncaira. Reméli, hogy egyetlen tégely ránctalanító krém csodát művel és egy csapásra megszabadítja őt a ráncaitól.
Lehet, hogy kegyetlenül hangzik, de nem fognak elmúlni azok a fránya ráncok!
Az egyik oka az, hogy mivel a ránctalanító krémen kívül semmi mást nem kíván használni, kevés esély van a ráncok „felszámolására”. Az arc bőrét hozzá kellene szoktatni a helyes bőrápolási rutinhoz, ami áll arctisztításból, tonizálásból, szemkörnyékápolóból, reggeli hidratálóból és esti bőrtáplálóból.
Persze ezt még lehet fokozni esszenciákkal, szérumokkal, olajokkal-tetszés szerint.
De ebben az esetben a legnagyobb szükség a rutint kiegészítő rendszeres hámlasztásra lenne.
Ugyanis a bőr ösztökélni kell a megújulásra. Ma már a kozmetológusok többsége ellenzi a sóval történő radírozást az arcon. Helyette a gyümölcssavas gyengéd hámlasztásra szavaznak. Egy érett, fáradt bőrt érdemes eleinte hetente legalább kétszer megszabadítani a „páncéltól”, ami megakadályozza az arcápoló szerek felszívódását a bőrbe.
A peeling (gyümölcssavas hámlasztás) az angol „peel” (meghámoz) szóból származik.
Az emberek már ősidők óta kísérleteznek azzal, hogy hogyan újítsák meg bőrüket mesterséges eszközökkel. Mindeközben számtalan drasztikus módszert kipróbáltak. Dörzsölték a bőrüket hamuval, habkővel, raktak rá izzó fémet és égették ecettel is.
Mindenesetre örülök, hogy nem abban a korban éltem!
A másik ok pedig az, hogy egy arcápoló szerről nem szabad véleményt mondani addig, amíg a készítmények rendszeres használata mellett le nem játszódik egy bőrmegújulási ciklus.
Ez 20 éves korban kb. 1 hónap,40 éves korban 2 hónap, 60 éves korban pedig legalább 3 hónap. Tehát 60 éves kortól már 3 hónapon keresztül ajánlott rendszeresen használni a kozmetikumot ahhoz, hogy a bőr megújuljon és lássuk a változást.
Nem szabad türelmetlennek lenni!
+ 1 Türelmetlenség
Előfordult, hogy valaki 1 hét után kijelentette, hogy neki nem megfelelő egy arckrém, mert kihozta a pattanásait.
Ebben az esetben is türelmet kell gyakorolni. Ugyanis a mai modern, nanotechnológiával készült arckrémek már a bőr mélyre hatolnak és főleg nem megfelelő bőrtisztítás esetén „kihozzák” az ott lévő szennyeződéseket pattanás formájában. Ez a probléma azonban 7-10 nap után teljesen megszűnik.
Manapság már szinte minden bőrproblémára találni megoldást a szépségápolásban. Vannak kitűnő, prémium kategóriás készítmények fiatalságunk megőrzésére. De csodaszerek nincsenek!
Van viszont a szerető, türelmes gondoskodás a bőrünkről. Régen egy 50 éves hölgy már öregasszonynak látszott. Ma pedig már alig lehet megkülönböztetni egy 30 évestől. Ezt az állapotot tudjuk elérni ,s ez lesz a mi hétköznapi csodánk!
Azt kívánom, hogy minden nő korához képest legyen ápolt, ragyogó és kellemes megjelenésű!
Írjon hozzászólást